Chcę być bezpieczny!

Pod takim hasłem odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce: st.asp. Tomaszem Olesińskim i mł.asp. Tomaszem Białczakiem. Dzielnicowi przyjechali do nas w dniu 23 września 2019 r. i odbyli pogadanki z uczniami we wszystkich grupach wiekowych. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na drodze oraz w szkole. Policjanci omówili zasady poruszania się na drodze, na przyjściu dla pieszych z sygnalizacją i bez sygnalizacji, obowiązkowych odblaskach szczególnie po zmroku i kamizelce, gdy jedziemy rowerem. W grupie starszej przedstawiciele Policji poruszyli temat agresji słownej i fizycznej wśród rówieśników. Nawiązali do obowiązujących w szkole regulaminów i procedur, zasad bezpieczeństwa podczas przerw międzylekcyjnych, skutkach zachowań agresywnych i odpowiedzialności karnej. Na koniec jeden z policjantów powiedział: „Pamiętaj! Zachowuj się wobec innych zawsze tak, jakbyś chciał żeby inni się zachowywali w stosunku do ciebie”.

Grażyna Szczubełek

Data dodania: 2019-09-24 12:25:03