Samorząd Uczniowski. Debata przedwyborcza z udziałem kandydatów.

19.09.2019 r. odbyła się w naszej szkole debata przedwyborcza z udziałem kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, czyli wszystkich chętnych uczniów z klas III – VIII. W tym roku grupa liczyła 27 uczniów. Kandydaci przygotowali się do debaty w oparciu o opracowane przez opiekunów wytyczne. Każdy uczestnik miał przygotować autoprezentację oraz odpowiedzieć na pytanie:

Co zrobiłabym/zrobiłbym dla swoich kolegów/koleżanek w szkole, aby poczuli się w niej jeszcze lepiej?

Uczniowie udowodnili po raz kolejny, że zależy im na dobrej atmosferze w szkole. Ich wypowiedzi były przemyślane, mądre, dojrzałe i czasami zaskakujące. Debata pozwoliła społeczności szkolnej lepiej poznać swoje koleżanki i kolegów, kandydujących do samorządu, co znalazło odzwierciedlenie podczas głosowania wyborczego w dniu 26.09.2019 r.

Uczniowie odbyli kolejną lekcję z zakresu demokracji oraz odpowiedzialności obywatelskiej. Egzamin z tej lekcji zdali celująco.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Grażyna Szczubełek