Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019.  Pani Dyrektor Marzena Tuszyńska Kubeł podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce.  Podkreśliła także, iż jest to wyjątkowe zakończenie roku. Po raz ostatni żegnaliśmy absolwentów gimnazjum, a po raz pierwszy uczniów klasy VIII.  Następnie Pani Dyrektor przedstawiła zebranym przyszłych pierwszoklasistów, którzy odważnie zaprezentowali swoje umiejętności wywołując ogromne brawa. Starsi czniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali  nagrody i gratulacje. Uhonorowano też uczniów za szczególne osiągnięcia w konkursach, wysokie wyniki w sporcie, a także za pracę na rzecz szkoły.

Najwięcej wzruszeń dostarczyło jednak pożegnanie uczniów III klasy gimnazjum i klasy VIII. To właśnie oni byli związani z naszą placówką najdłużej. Przygotowana przez nich część artystyczna oraz miłe słowa jakie usłyszeli nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice spowodowały, że niejednemu z obecnych zakręciła się łezka w oku.  Zaśpiewane piosenki przywoływały zaś wiele wspomnień i ściskały obecnych na uroczystości za serca. Odchodzący uczniowie otrzymali upominki od młodszych kolegów z klasy VII. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali całemu gronu pedagogicznemu i dyrekcji za owocną współpracę, a Pani Dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych wakacji.

Edyta Prusaczyk

Data dodania: 2019-06-21 10:18:57