11 Listopada 2019 – 101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Nasza szkoła po raz drugi odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 1111 cała społeczność odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego. Uczniowie ubrani na galowo, przyozdobieni w biało – czerwone kotyliony, kokardki i flagi wyglądali niezwykle odświętnie, bardzo świadomie przeżywali ceremoniał wprowadzania pocztu flagowego oraz pięknie prezentowali postawę patriotyczną.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się druga część naszej akademii, związana ze 101 – Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prowadzący uroczystość przypomnieli najważniejsze wydarzenia z naszej historii, od momentu utraty niepodległości po ostatnim rozbiorze w 1795 r. do jej odzyskania w dniu 11 listopada 1918 r. Pieśni Rozkwitały pąki białych róż; Wojenka; Pierwsza Brygada; Piechota; Marsz Polonia; Biały krzyż wplecione w krótkie czytane treści dopełniły wspomnień o tych, którym dziś tę niepodległość i wolność zawdzięczamy.

Słowa, które padły podczas apelu z ust młodzieży „Drogie koleżanki i drodzy koledzy! Pamiętajcie, że to na nas młodych spoczywa odpowiedzialność za pamięć o poległych i przyszłość naszej Polski!”, pozwalają nam dorosłym spokojniej patrzeć w przyszłość.

Grażyna Szczubełek

Data dodania: 2019-11-08 16:56:47