Akcja Góra Grosza za nami…

Już od kilku lat organizujemy w naszej szkole ogólnopolską akcję Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a partnerem Poczta Polska. Akcja na stałe wpisała się w życie naszej społeczności szkolnej. Monety (grosze) zbierają rodzice, babcie i dziadkowie, angażują się w nią całe rodziny.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a w Polsce jest ich aż 70 tysięcy. Pomoc będzie im udzielana m.in. poprzez organizowanie i tworzenie programów, które będą kształtować atmosferę spokojnego i bezpiecznego dorastania. Zebrane środki trafią do zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych.

W tym roku przypadła XIX edycja akcji, trwającej od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019r. W szkole zebrano kwotę 452,64 zł, na jednego ucznia przypada 1,86 groszy.

W roku ubiegłym w akcji wzięło udział ponad 9 tys. szkół i przedszkoli z całej Polski a zebrana w sumie kwota to 2 858 317,62 zł.

W imieniu naszym oraz wszystkich obdarowanych bardzo dziękujemy.

Samorząd Uczniowski z Opiekunami

Data dodania: 2019-03-12 09:25:49