Baza szkoły

Szkołę Podstawową w Łęgu Przedmiejskim wyróżnia nowatorsko ukształtowana przestrzeń.  Estetyka szkolnych korytarzy, sal lekcyjnych, w ciekawy sposób zagospodarowany teren wokół szkoły, wzbudza zainteresowanie i podziw otoczenia. W szkole wyznaczono strefy ciszy, strefy przyrodnicze z roślinami i zwierzętami, każdy uczeń w szkole ma swoją szafkę z identyfikatorem. Wyodrębniono przestrzeń na spotkania, rozmowy, prezentacje wytworów uczniowskich, certyfikatów i osiągnięć szkoły. Są tematyczne klasopracownie, sklepik szkolny, stołówka z zapleczem rozdzielni posiłków. Proces nauczania - uczenia się w szkole zorganizowano z myślą o półgodzinnej przerwie na komponowanie i spożywanie posiłków (każda klasa z wychowawcą) i przerwy, podczas których przedszkolacy i uczniowie mają możliwość ćwiczyć na świeżym powietrzu, sali gimnastycznej lub specjalnie zaaranżowanej w danym czasie przestrzeni. Na terenie szkoły znajduje się kompleks boisk ORLIK, plac zabaw, strefa fitness, amfiteatr, skalniak, szkolny ogród zmysłów z fontanną i kaskadą przy wejściu do szkoły.

Data dodania: 2019-01-16 09:03:43
Data edycji: 2022-07-03 21:31:22