Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC!

13 listopada 2019 r. odział przedszkolny odwiedzili przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego z Warszawy w ramach kampanii „Kolejowe ABC” oraz bohater kampanii – nosorożec Rogatek.

Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego, skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. W ramach zajęć dzieci przypomniały sobie znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi, poznały ważne numery alarmowe i piktogramy spotykane na dworcu i w pociągu. Nasze przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach, podczas których musiały poprawnie odpowiedzieć na pytania, rozpoznać i dopasować dźwięki oraz wykazać się spostrzegawczością. Bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw upominków oraz wspólnie z Rogatkiem zaśpiewali znane piosenki.

Justyna Nalewajk

Data dodania: 2019-11-14 14:17:15