Co by było gdyby... zabrakło pszczół?

18 października dzieci z grup „Żabki” i „Jeżyki” udały się na wycieczkę do Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce.

Pierwszym punktem programu były warsztaty edukacyjne pt.: „Co by było gdyby… zabrakło pszczół? Czyli o znaczeniu owadów zapylających. Na miejscu pszczelarz opowiedział o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli w środowisku. Przedszkolaki poznały także budowę ula, wiedzą już, jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka czy podkurzacz. Dzieci miały okazję przymierzyć również strój pszczelarza. Dodatkową atrakcją dla naszych milusińskich było samodzielne wykonanie figurki z wosku pszczelego, którą dzieci zabrały ze sobą do domu.

Po skończonych warsztatach dzieci przeszły do sali kinowej gdzie na ekranie 360o obejrzały film 5D pt. „W królestwie Wielkiego Suma”. Projekcja wywarła na wszystkich ogromne wrażenie

Na zakończenie wyruszyliśmy na spacer po „Edukacyjnym ogrodzie doświadczeń” gdzie uczestnicy mogli się zrelaksować, wyciszyć oraz naładować pozytywną energią. Nie zabrakło też czasu na radosną zabawę na świeżym powietrzu.

Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach. Była to dla naszych przedszkolaków bardzo udana wycieczka.

Justyna Nalewajk

Data dodania: 2019-10-21 14:12:00