„Dbam o swoje bezpieczeństwo”- spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.  Tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji.

W środę, 06.03 2019 r. gościliśmy dzielnicowego Komisariatu Policji w Lelisie aspiranta Tomasza Olesińskiego, który przeprowadził z dziećmi pogadankę. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla przedszkolaków z grup „Żabki” i, „Jeżyki” oraz klas młodszych (I-III). Nasi najmłodsi mieli okazję porozmawiać z gościem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw w różnych miejscach i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się.

To było bardzo pouczające i ciekawe spotkanie. Na koniec wszyscy podziękowali policjantowi za cenne wskazówki.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I-III

Data dodania: 2019-03-07 11:58:49
Data edycji: 2019-03-13 09:06:58