„Dwa Królestwa”

Już po raz kolejny grupa teatralna SToP skierowała swój projekt do najmłodszych uczniów. Przez kilka miesięcy pracowali nad scenariuszem bajki profilaktycznej autorstwa Antosi Shejbal pt. „Dwa królestwa”. Uczestnicy zajęć teatralnych pracowali nie tylko w obszarze aktorstwa, ale także samodzielnie wykonali większość kostiumów i elementów dekoracji. Wspólnymi siłami napisali kolejne zwrotki finałowej piosenki, do której muzykę skomponował p. Artur Grzybowski. Oprawa muzyczna wykonana na skrzypcach przez Adriannę Kowalską z kl. V nadała widowisku niepowtarzalną atmosferę. Mali widzowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-IV SP w Łęgu Przedmiejskim i Białobieli z dużym zaciekawieniem oglądali spektakl o zwaśnionych królestwach ognia i wody. W finałowej scenie oba światy kończą odwieczną wojnę i łączą siły, by ratować swoje córki. Młodzi aktorzy chcieli uświadomić swoim widzom, że kłótnie i swary to rzecz zła, a jedynie grupowe działanie może przynieść najlepsze efekty.

Magdalena Stoma -Pawelec

Data dodania: 2019-05-16 07:26:32