Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek!

Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek!

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które w Przedszkolu obchodziliśmy na różne sposoby. Cel był jeden – sprawić, aby Nasze małe kobietki poczuły się naprawdę wyjątkowo.

W grupie Żabek na dziewczynki czekał poczęstunek, a następnie zostały przeprowadzone Wybory Małej Miss. Chłopcy zasiedli w Jury i oceniali kandydatki, mając do dyspozycji jedną punktację - 10. Przyszłe Miss musiały zmierzyć się w 4 konkurencjach. Pierwsza polegała na jak najszybszym  przejściu  specjalnie przygotowanej trasy z jajkiem na łyżce. W drugiej trzeba było wykazać się talentem tanecznym na gazecie, a w trzeciej zjeść z uśmiechem kawałek cytryny. Ostatnie, czwarte zadanie udowodniło, że Nasze małe damy to prawdziwe księżniczki, które nawet przez grube materace wyczują ziarnko grochu. Werdyktem Jury wszystkie kandydatki zdobyły tytuł Małej Miss oraz koronę, a po oficjalnej koronacji i sesji fotograficznej chłopcy wręczyli dziewczynkom upominki.

Dziewczynki z grupy Pszczółek otrzymały od chłopców zaproszenie na Bal Księżniczek, który został zorganizowany specjalnie na Ich cześć. Po wspólnych tańcach i zabawie, na każdą damę czekał test na prawdziwą księżniczkę. Kandydatki do zaszczytnego tytułu, musiały najpierw przejść po linie z gracją, zjeść cytrynę z uśmiechem na twarzy, a następnie odgadnąć pod którą poduszką jest ziarnko grochu. Na koniec chłopcy, niczym książę z Kopciuszka, szukali właścicielki zgubionego pantofelka. Jednogłośną decyzją chłopców, wszystkie dziewczynki otrzymały koronę, dyplom Super Księżniczki i upominek. Jak na prawdziwy bal przystało odbyła się również huczna uczta.

Panowie z grupy Delfinków przygotowali dla swoich koleżanek prawdziwy wybieg dla modelek i wcielili się w rolę profesjonalnych Jurorów. Zadaniem dziewczynek było przejście po wybiegu i zaprezentowanie swojego oryginalnego stroju. Nasze małe fashionistki wiedziały, że opaska do włosów to najgorętszy trend sezonu, dlatego każda z dumą eksponowała swoją ozdobę. Po niesamowitym pokazie uroczych modelek, chłopcy wręczyli wszystkim uczestniczkom Certyfikaty Super Dziewczynki oraz prezenty. Nie zabrakło również pamiątkowej sesji, którą można obejrzeć w poniższej galerii.

M. Tykałowicz

Data dodania: 2023-03-13 17:36:51
Data edycji: 2023-03-13 17:48:47
Ilość wyświetleń: 71

Kalendarz

Ogłoszenia

Najważniejsze informacje w jednym miejscu
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej