Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

JASEŁKA 2019 – Bóg jest Miłością

JASEŁKA 2019 – Bóg jest Miłością

Co jest najważniejsze w czasie Świąt Bożego Narodzenia? Odpowiedzi szukali uczniowie najstarsi i najmłodsi przedstawiając jasełka dla społeczności szkolnej w Łęgu Przedmiejskim dnia 19 grudnia 2019r.

   Widzowie dzięki małym aktorom przenosili się na chwilę w lata 60 – te XX wieku, w czasy II wojny światowej, do 1818 roku, do IV wieku i wreszcie do Betlejem na dzień narodzin Syna Bożego. W każdym czasie reporterzy z kl. VIII znajdowali trwałe więzi bliskości ludzi między sobą oraz z Bogiem obecnym w słowie Bożym.

   Szczęśliwe aniołki, skromni pastuszkowie i dostojni królowie z kl. I przypomnieli, że „Jezus, który narodził się w Betlejem jest Miłością i kocha każdego z nas”.

   Szkolni kolędnicy życzyli wszystkim miłości i szczęścia w nowym roku.

   Uczniowie z wychowawcami i rodzicami na klasowych spotkaniach wigilijnych podzielili się opłatkiem, śpiewając kolędy, zgodnie z polską tradycją. Pracownicy szkoły po raz pierwszy na wigilijnym spotkaniu dzielili się opłatkiem z emerytami zasłużonymi dla tej szkoły w atmosferze wdzięczności i serdeczności.

   Radosny nastrój zebranych podniosła Pani dyrektor składając życzenia świąteczno – noworoczne gościom, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły.


Renata Kurpiewska

Data dodania: 2019-12-20 12:45:22
Data edycji: 2020-01-15 12:46:37
Ilość wyświetleń: 371

Kalendarz

Plan lekcji

Sprawdź swój plan lekcji na przyszły tydzień
Więcej informacji

Ogłoszenia

Najważniejsze informacje w jednym miejscu
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej