Kajakiem przez Mazury

Najstarsza młodzież naszej szkoły z klas: siódmej, ósmej i trzeciej gimnazjum 5 czerwca wyruszyła na spływ kajakowy przez Mazury. W tym roku zmierzyliśmy się z głębszą wodą i dłuższą trasą. Płynęliśmy z Krutynia do Ukty. Krajobraz może stawał się czasami już monotonny, ale za to, jakie wrażenia z bliskich kontaktów z łabędziami… Obserwowaliśmy bojowe postawy ojców – łabędzi, szczypanie kajaka ratownika, lot nad kajakami piszczących z wrażenia dziewcząt, no i oczywiście wdzięczne kaczuszki, a także piękne rośliny wodne. Głodni dotarliśmy do restauracji w Ukcie, gdzie czekał już na nas smaczny obiad. Zrelaksowani i opaleni wracaliśmy w strugach deszczu szczęśliwi, że pogoda w czasie spływu dopisała. Wysiłek fizyczny i zieleń wyciszyła wszystkich i uspokoiła przed finiszem roku szkolnego.

Krystyna Zera

Data dodania: 2019-06-06 11:06:15