Kochamy Was całym sercem

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia składa wnuczek i piosenkę śpiewa wnusia….”, te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w naszej szkole 23 stycznia 2020r.

Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego obchody tego dnia są u nas uroczyste. Przedszkolaki przygotowały więc specjalny program artystyczny z nutką muzyki kurpiowskiej. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wierszem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się w oku łza. Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie serduszka z pięknymi życzeniami. Po uczcie duchowej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu ich twarze pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnuczętami.

To był dzień pełen radości i dumy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

Alina Puchalska

Justyna Nalewajk