Konkurs gimnastyczny

Gimnastyczne umiejętności uczennic naszej szkoły mogliśmy wielokrotnie podziwiać na pokazach organizowanych podczas Festynu Rodzinnego. W tym roku po raz pierwszy dziewczęta rywalizowały o tytuł „Super gimnastyczki” Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: dziewczęta z klas IV-VI jedna kategoria, druga kategoria, dziewczęta z klas VII, VIII i III gimnazjum.

Każda zawodniczka wykonała układ ćwiczeń wolnych, w którym zawierało się 7 elementów gimnastycznych: waga przodem (tzw. jaskółka), przerzuty bokiem (tzw. gwiazda), przewrót w przód i w tył do przysiadu podpartego, leżenie przerzutne (tzw. świeca), podpór łukiem (tzw. mostek), stanie na rękach z asekuracją.

W kategorii klas IV –VI, I miejsce i tytuł „Super gimnastyczki” zdobyła Amelia Ježek z kl. V (35pkt.), II m zajęła Dominika Pyskło (31,5 pkt), III m Natalia Skórzewska (31 pkt.)

W Kategorii klas VII, VIII, III G „Super gimnastyczką”(I miejsce) została Magda Kowalska z kl. III a (28,5pkt.), II m Angelika Młynarczyk(27 pkt.) z kl. VIII, III m Wiktoria Berkowska z kl. VII.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych  sukcesów!

Katarzyna Ziemiecka

Data dodania: 2019-03-22 12:19:54