Las jesienią – Szukamy śladów jesieni

Piątek 9 października był dniem pełnym wrażeń.

Przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Jeżyki” wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Łęgu Starościńskim.

Celem wizyty było sprawdzenie, czy zawitała już do nas jesień. Kiedy dotarliśmy na miejsce, wszyscy wraz z panem leśniczym poszliśmy szukać jej śladów. Podczas wędrówki mieliśmy okazję podziwiać różne gatunki drzew obserwować las i wsłuchać się w jego odgłosy. Poznać różnorodność szaty roślinnej i zebrać „skarby”, do kącika przyrodniczego: kolorowe liście, szyszki, kawałki kory, jadalne grzyby oraz igły z drzew iglastych.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, poznały jakie ma znaczenie dla ludzi i zwierząt. Jesienna przyroda wzbudziła w nich zachwyt.

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Była wspaniałą przygodą na łonie natury.

Alina Puchalska

Data dodania: 2019-10-10 14:21:08