Mitologiczne podróże

5 marca 2019 r. w niecodzienną podróż do świata mitów zabrali najmłodszych uczniów naszej szkoły aktorzy z klasy V. Pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Krystyny Zery piątoklasiści wystawili inscenizację mitu „Demeter i Kora” w przedszkolu dla klas „0’’ i w bibliotece dla klas I – IV SP. W specjalnie na tę okazję przygotowanych kostiumach odtworzyli historię mitycznej bogini urodzaju i jej córki. W sposób sugestywny opowiedzieli o rozpaczy matki – Demeter po porwaniu ukochanego dziecka Kory – Persefony. Swoje przedstawienie młodzi aktorzy uświetnili muzyką i własnoręcznie wykonanymi rekwizytami.

Opowieść o zmienności pór roku w micie o Demeter i Korze wprowadziła wszystkich w klimat zbliżającej się coraz większymi krokami wiosny.

Krystyna Zera

Data dodania: 2019-03-06 12:34:33