Młodzi głosują - Wybory do Parlamentu 2019 r.

Już po raz kolejny działaliśmy w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują”.

Wybory do Parlamentu – Sejmu i Senatu zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy w szkole 11.10.2019 r. Nasze wewnątrzszkolne wybory poprzedziły te właściwe do Parlamentu, zarządzone przez Państwową Komisję Wyborczą na dzień 13 października 2019 r.

Zadaniem nas młodych „wyborców” była szeroka działalność profrekwencyjna. Głównym jej celem było zmotywowanie wszystkich dorosłych uprawnionych do głosowania, aby wzięli udział w wyborach parlamentarnych.

Zespół, który działał na platformie CEO pod nazwą Kurpik, opracował materiały dotyczące  programów politycznych partii z naszego okręgu wyborczego i przedstawił je uczniom podczas spotkań przedwyborczych w klasach: VI, VII i VIII. W zespole działali: Adrianna Bałon, Małogorzta Sul, Martyna Łępicka, Julia Sierzputowska, Kacper Majewski, Bartosz Laskowski i Aleksandra Kozłowska.

Szkolna komisja wraz z opiekunami przygotowała salę i przeprowadziła wybory zgodnie z obowiązującymi procedurami wyborczymi. Frekwencja wyborcza wyniosła 97,44%. Okazało się, że mamy już solidne doświadczenie, tylko jeden oddany na karcie głos okazał się nieważny. Wyniki szkoły umieściliśmy na platformie CEO. Jesteśmy wdzięczni koordynatorom z CEO za otrzymane materiały i możliwość poczucia się świadomymi obywatelami Polski.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Grażyna Szczubełek, Dorota Śledzik