Mój przyjaciel miś

26 listopada przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Jeżyki” w uroczysty sposób świętowały w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia wszystkich misiów. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach. Następnie wszystkie dzieci recytowały wiersze o misiach, zaprezentowały swoje przytulanki, opowiadały o nich, rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki. Brały udział w konkurencji „Kto szybciej zje miód?”.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny nt. „Mój przyjaciel miś”. Konkurs spodobał się dzieciom i dał im ogromną radość tworzenia swojej wersji misia, a forma była dowolna. Dzieci z niewielką pomocą rodziców wykonały przepiękne maskotki. Wszyscy otrzymali zasłużone nagrody.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, a ta wspaniała uroczystość na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych twarzach.

Alina Puchalska

Data dodania: 2019-11-27 07:37:40