„Odkrywamy przygodę, czyli wycieczki czas…”

W ostatnim czasie uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę szkolną. Pierwszym a zarazem wspólnym punktem wyprawy było Ostrołęckie Centrum Kultury. Czekała tam na nas grupa teatralna Artenes z Wrocławia ze spektaklem pt. „W krainie Lawendowego Rycerza”. Z przedstawienia, które miało charakter edukacyjny dowiedzieliśmy się jak ważne są książki i ich codzienne czytanie. Dzieci wyszły z przedstawienia z przekonaniem, że książka to coś wyjątkowego i pięknego.

Po zakończonym spektaklu uczniowie oddziałów przedszkolnych nie mieli jeszcze dość wrażeń i pełni zapału udali się na warsztaty kulinarne i degustację pizzy w Restauracji „Dominium” w Ostrołęce. Tam zostali w przyjemny sposób zapoznani z wiedzą teoretyczną i praktyczną nt. przygotowywania pizzy.

Uczniowie klas I-III przemieścili się zaś do „Multimedialnego Centrum Natura” w Ostrołęce, gdzie wzięli udział w warsztatach plastycznych pn. „Wielkanoc” i wykonali własnoręcznie piękne prace. Po ciężkiej pracy nadeszła chwila na odpoczynek w formie projekcji filmu 5D na ekranie 360° pt. „W królestwie Wielkiego Suma”. Film ukazał w przestrzeni wirtualnej życie w Narwi, a oprócz trójwymiarowego obrazu uczestnicy seansu mogli doświadczyć zjawisk fizycznych i atmosferycznych stymulujących wszystkie zmysły.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Ta wycieczka na pewno zagości na długo w naszej pamięci.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I-III

Data dodania: 2019-03-15 12:05:24
Data edycji: 2019-03-19 12:12:39