Pasowanie na ucznia

Dzień 28 października dla wspólnoty Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim był wielkim świętem. Dzieci, które 2 września po raz pierwszy przekroczyły progi szkoły i rozpoczęły niezwykłą życiową przygodę - wzrastanie w mądrości - zostały uroczyście przyjęte w poczet uczniów. Przed złożeniem ślubowania przekonały wszystkich, że zasłużyły na przyjęcie do braci uczniowskiej.

W czasie uroczystości uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swój talent artystyczny. Udowodnili również, że nieobca jest im postawa patrioty i że są dumne z pogłębiania wiedzy.

Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła uczniom „złote medale”, a rodzice przygotowali „słodki poczęstunek”. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Alina Marzewska, Milena Małkowska

Data dodania: 2019-10-29 18:45:25