Przystanek literacki, czyli spotkanie autorskie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I – III SP oraz klasa VIII i klasa III gimnazjum spotkali się 4 marca 2019 r. w bibliotece z autorką książek dla dzieci i dorosłych – panią Małgorzatą Urszulą Laską. Jej książki są niezwykłe, łączą elementy literatury popularno-naukowej i beletrystyki, budzą szacunek do świata zwierząt i natury. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o bohaterach takich książek jak: „Pan Dreptusiński’’, „Tajemnica żabiej wyspy’’, „Notros’’, fragmentów prozy i kilku wierszy autorki oraz obejrzały wykonane przez nią ilustracje do książek. Dużą atrakcją okazały się zagadki autorki oraz strój kurpiowski, w którym wystąpiła pisarka. Starsze grupy zapoznały się z twórczością pisarki, zgłębiały tajniki zawodu pisarza oraz etapy powstawania i edycji książki. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik mógł zakupić książkę z imienną dedykacją i autografem oraz zrobić pamiątkową fotografię.

Spotkanie z Małgorzatą Urszulą Laską, naszą regionalną powieściopisarką mieszkającą i pracującą na co dzień we Frankfurcie nad Menem, zrobiło na dzieciach duże wrażenie, gdyż pani Małgorzata okazała się niezwykle miłą, ciepłą i serdeczną osobą, która chętnie dzieli się swoimi refleksami z innymi.

Krystyna Zera

Data dodania: 2019-03-05 12:32:30