Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

2 września o godzinie 900 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego. Przybyło na nią bardzo liczne grono rodziców, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w ważnym wydarzeniu życiowym.

Pierwszą część rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólny śpiew hymnu państwowego, a następnie odgłos syren alarmowych przypomniał wszystkim o 80-tej Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Krótka prezentacja uświadomiła, jak wielu Polaków oddało życie na frontach tej najstraszniejszej wojny XX wieku i jak ważnym dla każdego człowieka jest pokój, prawo do życia w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Następnie Pani Dyrektor poprosiła, aby minutą ciszy uczcić pamięć Polaków, którzy zginęli, walcząc o naszą wolność.

W kolejnej części Pani Dyrektor przywitała rodziców, uczniów i nauczycieli oraz zapoznała wszystkich z ofertą edukacyjną, opiekuńczą i wychowawczą na rok szkolny 2019/2020. Następnie przywitała najmłodszych uczniów naszej szkoły i wręczyła im drobne upominki.

Na koniec życzyła uczniom i nauczycielom, by rozpoczynający rok szkolny dał im wiele satysfakcji, aby był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań i rozwijających doświadczeń. Gdy Pani Dyrektor ogłosiła rok szkolny 2019/2020 za rozpoczęty, uczniowie wraz z wychowawcami powędrowali do klas.

Szczęśliwego nowego roku szkolnego!!!!

Ewa Napiórkowska

Data dodania: 2019-09-02 21:23:19