Wycieczki przedszkolaków czas zacząć!!!

Na ten dzień dzieci z grupy „Żabki” i „Jeżyki” czekały z niecierpliwością. 26 września wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na pierwszą wyprawę w tym roku szkolnym.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu teatralnego pt: „Piotruś i wilk” w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.
   Kolejnym punktem programu była wizyta dzieci w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Na miejscu przedszkolaki zostały powitane przez odgłosy syren z wozów strażackich. Strażak Pan Bogdan wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca oraz jak wzywać pomoc w razie pożaru.
Następnie odbyła się pogadanka dotycząca zagrożeń pożarowych przeprowadzona w edukacyjnej salce „Ognik”. Dzięki gościnności strażaków dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem używanym w akcjach gaśniczych i ratunkowych, zobaczyły jakimi pojazdami wyruszają do zgłoszeń, a także miały niepowtarzalną okazję do przymierzenia strażackiego kasku. Z ciekawością typową dla przedszkolaka zaglądały w każdy zakamarek strażackiego garażu

Z całą pewnością przedszkolaki odbyły cenną lekcję. Zdobyte doświadczenie zapewne nie raz będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Justyna Nalewajk

Data dodania: 2019-09-26 22:29:54