Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Dzień Jeża w grupie „Jeżyki”

Ocena 0/5

„Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? (…)”

Dzieci z grupy „Jeżyki” nie miały kłopotu, żeby odpowiedzieć na to pytanie. W czwartek 10 listopada obchodziliśmy „Dzień Jeża”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że te kłujące ssaki są pod ochroną, poznały bliżej ich środowisko naturalne, sposób odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się na zimę. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchały bajek „Czy mogę się przytulić?”, „To właśnie szczęście!”, „Smutny Jeżyk” i obejrzały bajkę „Jeż”. Wykonały także jeża z masy solnej.

Na koniec dnia przedszkolaki skosztowały słodkiego jeżyka i jeżykowe ciasteczka. Do domu wróciły zadowolone z medalami i małym prezentem.

Justyna Nalewajk

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności