Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

JEŻYKI Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ W OSTROŁĘCE

Ocena 0/5

22 listopada dzieci z grupy „Jeżyki” odwiedziły strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Strażacy zaprosili dzieci do sali edukacyjnej „Ognik”, która podzielona jest na dwie części. W pierwszej multimedialnej, zostały wyświetlone różnego rodzaju filmy i prezentacje mówiące o zagrożeniach pożarowych. Ponadto zapoznały podstawowe urządzenia przeciwpożarowe w postaci gaśnicy, hydrantu wewnętrznego czy systemu sygnalizacji pożarowej.  W drugiej części odwzorowano wnętrze mieszkania, gdzie poprzez różnego rodzaju symulacje dzieci zapoznały się z zagrożeniami pożarowymi w miejscu zamieszkania.  Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak  prawdziwi  strażacy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.  Na koniec dzieci  gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wracając do szkoły, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.

Gorąco dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas, cierpliwość i tak  pouczające spotkanie.

Justyna Nalewajk

Galeria zdjęć

Adam i Adrian w wozie strażackim Antoni, Franciszek, Miłosz, Ignacy w wozie strażackim Antonina i Helena w wozie strażackim Jakub, Szymon R. i Szymon K. w wozie strażackim Jeżyki i Pan Kamil przy wozie strażackim Jeżyki na ściance w sali OGNIK - część multimedialna Julia, Hanna i Szymon P. w wozie strażackim Nadia i Pani Justyna w wozie strażackim Pan Kamil prezentuje wóz ratownictwa wodnego Pan Kamil prezentuje zabytkowy wóz strażacki Sala OGNIK - wnętrze mieszkania 2 Sala OGNIK - wnętrze mieszkania 3 Sala OGNIK - wnętrze mieszkania Strażacy prezentują wyposażenie wozu strażackiego 2 Strażacy prezentują wyposażenie wozu Symulacja pożaru w sali OGNIK Wiktoria i Barbara w wozie strażackim
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności