Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Konkurs recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze”

Ocena 0/5

W czwartek 5 października 2023 r. w Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie odbył się  gminny etap Konkursu recytatorskiego ,,Kurpie Zielone w Literaturze". W tym roku celebrowaliśmy  już czterdziestą edycję tego ważnego dla naszej społeczności wydarzenia. Uczestniczkami konkursu były reprezentantki klasy V - Katarzyna Czech, Joanna Szczubełek oraz  klasy VII – Julia Domalewska, Zuzanna Laskowska i Magdalena Sul. Pod czujnym okiem pań - Edyty Płoskiej i Krystyny Zery dziewczęta przygotowały teksty poetyckie o tematyce kurpiowskiej ukazujące piękno naszej Małej Ojczyzny. Uczennice wykazały się dużym talentem recytatorskim, co doceniło tegoroczne jury.

Zuzanna Laskowska zajęła I miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę w finale, który odbędzie się 24 października 2023r. w Lelisie, Madgalena  Sul zajęła III miejsce, Katarzyna Czech, Joanna Szczubełek, Julia Domalewska otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

 Autor:   Edyta Płoska

Galeria zdjęć

Zuzanna Laskowska z kl.7 wśród finalistów czterdziestej edycji konkursu ,,Kurpie Zielone w Literaturze’’. Magdalena Sul z kl.7 wśród zdobywców III miejsca w czterdziestej edycji  konkursu ,,Kurpie Zielone w Literaturze’’. Katarzyna Czech, Joanna Szczubełek z kl.5 oraz Julia Domalewska z kl.7 wśród wyróżnionych w czterdziestej edycji konkursu ,,Kurpie Zielone w Literaturze’’.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności