Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Magia w dwutlenku węgla

Ocena 0/5

Uczniowie klasy VII uczestniczyli w grupowych doświadczeniach chemicznych, podczas których badali właściwości tlenku węgla (IV). Lekcję poprzedzały wykłady dotyczące substancji obecnych w powietrzu, ich metod otrzymywania, właściwości i zastosowania. Uczniowie  eksperymentowali z wykorzystaniem substancji pozyskanych z domowego laboratorium. Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki,  bezdotykowo gasili płomień i pompowali baloniki.

Magdalena Stoma-Pawelec

Galeria zdjęć

0.Uczeń klasy VII gasi płomienia świecy tlenkiem węgla (IV). 1.Uczennica klasy VII gasi płomienia świecy tlenkiem węgla (IV). 2. Uczennice klasy VII napełniają balonik dwutlenkiem węgla. 3.Uczniowie klasy VII napełniają balonik dwutlenkiem węgla. 4.Uczennice klasy VII napełniają balonik dwutlenkiem węgla. 5. Produkcja tlenku węgla (IV) w reakcji kwasu octowego z weglanem sodu. 6.Produkcja tlenku węgla (IV) w reakcji kwasu octowego z weglanem sodu.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności