Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Mamo, Tato, wolę wodę!

Ocena 0/5

Nasze Przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym ,,Mamo, Tato, wolę wodę!'' dlatego też z okazji Światowego Dnia Wody dzieci zrealizowały kilka zadań zawartych w projekcie. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Po krótkiej teorii przyszedł czas na działania praktyczne. Dzieciaki tworzyły różne prace plastyczne z wodą w roli głównej, próbowały jak smakuje woda gazowana, wykonywały doświadczenia chemiczne i za pomocą odrysowanej sylwetki jednej z koleżanek dowiedziały się, że ciało człowieka składa się w około 70 procentach z wody! Nasi podopieczni przekonali się, iż picie wody jest zdrowe, dlatego obiecali wyeliminować ze swojej diety słodkie napoje.

M. Tykałowicz

 

Galeria zdjęć

Przedszkolaki z grupy Żabek zamalowują ilość wody w organizmie człowieka. Przedszkolaki z grupy Pszczółek przygotowują się do eksperymentu. Józef i Jakub z grupy Pszczółek wykonują pracę plastyczną. Dziewczynki z grupy Żabek ozdabiają papierową kroplę wody. Kornel z grupy Pszczółek przeprowadza eksperyment. Grupa Delfinków prezentuje prace plastyczne związane z wodą.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności