Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Marzec miesiącem Matematyki

Ocena 0/5

W naszej szkole podczas tego miesiąca matematyka królowała w formie dobrej zabawy, kreatywnego myślenia oraz uczniowskiej rywalizacji. MATEMATYKA zagościła w różnych częściach szkoły.

Na dolnym korytarzu pojawiła się gazetka  ,, Używaliście dzisiaj matematyki?’’.  Uczniowie klas VII- VIII wykonali plakaty  dotyczące tajemniczej  liczby „Pi”, które ozdobiły gazetkę nt. „14 marca – Dzień Liczby Pi”. 

Na schodach między parterem, a pierwszym piętrem zostały umieszczone działania 
z tabliczki mnożenia oraz  kolorowe naklejki z wzorami matematycznymi, np. pola figur, objętości 
i powierzchnie brył. Schody nabrały atrakcyjnego wyglądu, a uczniowie łatwiej sobie poradzą 
z zapamiętaniem tych ważnych informacji.

W klasach III – VIII odbyły się konkursy, podczas których uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” w swojej kategorii wiekowej.  Zwycięzcami zostali: 

kl. III – Aniela Płocha 

kl. IV – Maja Piersa  

kl. V – Dawid Pliszka 

kl. VI – Zuzanna Krukowska

kl. VII – Zuzanna Laskowska

kl. VIII – Mikołaj Szczubełek 

Uczniowie klas I- III oraz IV-VIII mogli wykazać się wszechstronną wiedzą matematyczną w konkursach matematycznych.  Na każdym poziomie wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy „Króla” lub „Królowej Matematyki”. 

KL. I – Aniela Konarska

Kl. II – Julian Biskup

Kl. III – Filip Pyskło   

Kl. IV – Julian Wiski

Kl. V – Joanna Szczubełek

Kl. VI – Olga Duszak

Kl. VII – Szymon Sierzputowski

Kl. VIII – Dorota Nalewajk

W kl. I-III dyplomy za zajęcie II i III miejsca otrzymali:

Kl. I

II miejsce – Julia Arcichowska, Adrianna Mielnicka

III miejsce – Antonina Kurpiewska,  Lena Krukowska, Sandra Mielnicka, 

Kl. II

II miejsce – Paweł Majewski

III miejsce – Kacper Lenkiewicz 

 Kl. III

II miejsce – Igor Niedźwiedzki

III miejsce – Adrian Kaliszewski, Szymon Pędzich

Uczniowie kl. I-III uczestniczyli w konkursie na ,,Strój matematyczny’’ wykonany z surowców wtórnych -,,Modnie? Kreatywnie? Po prostu matematycznie!’’ Strój miał zawierać kształty figur geometrycznych – kl. I, liczby arabskie i rzymskie – kl. II, wiadomości praktyczne – kl. III.

Wyróżnieni zostali: Adrianna Mielnicka, Elżbieta Błaszczyńska, Henryk Wołosz, Zuzanna Dubisz, 
Filip Imielski, Antonina Kurpiewska, Zofia Szczubełek, Maria Duszak, Julian Biskup, Paweł Majewski, Antoni Duszak, Bartosz Szczubełek.

Chętni uczniowie kl. IV- VIII wykonali gry matematyczne, które uatrakcyjniły lekcje, przerwy  oraz zajęcia pozalekcyjne.

21 marca 18 uczniów klas II-VIII  wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR Matematyczny”. Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać.

Podczas tego miesiąca uczniowie chętnie podejmowali matematyczne wyzwania. Okazało się, 
że matematyka nie jest wcale taka „straszna”, jak się czasami niektórym może  wydawać. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i to nie tylko w matematyce.

Nauczyciele matematyki: Marzena Kowalska – dyrektor szkoły, Elżbieta Stenka, Irena Złotkowska

Galeria zdjęć

Dyplomy Królowej lub Króla Matematyki Konkurs matematyczny I m Konkurs matematyczny II i III m Mistrzowie Tabliczki Mnożenia Dzień liczby Pi Gazetka Gry planszowe  4 gry planszowe 1 gry planszowe 2 Gry planszowe 3 Gry planszowe 5 Konkurs Kangur 1 Konkurs Kangur 2 Konkurs matematyczny kl. 2-3 Konkurs matematyczny kl. 4, kl. 7 Konkurs matematyczny kl. 5-8 Naklejki _wzory Naklejki na schody schody_tabliczka mnożenia strój kl.1 strój kl.2 strój kl.3
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności