Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2023 r.

Ocena 0/5

Uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w kolejnej edycji akcji Młodzi Głosują ogłoszonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Z instytucją CEO nasza szkoła współpracuje od wielu lat poprzez realizację różnych projektów i programów. Tym razem szkoła została zarejestrowana do udziału w ogólnopolskiej akcji Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2023 r. Uczniowie mieli możliwość zaprezentować postawę obywatelską, poczuć emocje i atmosferę nadchodzących wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się 15 października 2023 r.

Wybory szkolne odbyły się 10.10.2023 r., w komisji zasiadały uczennice klasy VIII: Katarzyna Karczewska, Gabriela Karczewska, Dorota Nalewajk i Katarzyna Nalewajk. Dziewczęta zasiadające w komisji były jednocześnie członkiniami zespołu powołanego do działań na specjalnej platformie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zadaniem uczniów było pobrać od komisji kartę do głosowania oraz kartę referendalną i w tajnym głosowaniu oddać głos na partię polityczną, udzielić odpowiedzi na 4 pytania.

Wyniki wyborów młodzieży szkolnej zostaną upublicznione 16.10.2023 r. i umieszczone na tablicy informacyjnej.

Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji gratulujemy właściwej postawy oraz odpowiedzialnego zachowania. Czekamy z niecierpliwością na kolejne akcje CEO!

Koordynator akcji Grażyna Szczubełek

Galeria zdjęć

Komisja liczy głosy Otwarcie urny i rozkładanie kart Plakat "Masz głos. Pozwól go usłyszeć!" Skład komisji Katarzyna K., Gabriela K., Dorota N., Katarzyna N. Uczniowie klasy VI i VII potwierdzają odbiór kart podpisem Uczniowie klasy VIII pobierają karty do głosowania i karty referendalne
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności