Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Ocena 0/5

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

 

27 maja 2024 r.  odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania 
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Nasi najmłodsi uczniowie  odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Dzieci miały też do wykonania różne zadania.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka Natalia Mielnicka dokonała pasowania każdego z uczniów. 
W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

 Elżbieta Stenka

Galeria zdjęć

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3 Zdjecie4 Zdjecie5 Zdjecie6 Zdjecie7 Zdjecie8 Zdjecie9
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności