Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Przedszkolaki ze służbą zdrowia za pan brat

Ocena 0/5

19 lutego Przedszkole odwiedziła Pani Daria Mielnicka, która pracuje jako pielęgniarka, a prywatnie jest Mamą Naszej Wiktorii z grupy ,,Motylki''. Pani Daria opowiedziała maluchom, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody i właściwie odżywiać. Po dawce wiedzy na temat zdrowego stylu życia Pani pielęgniarka zademonstrowała przedszkolakom bandażowanie kończyn i głowy. Następnie wszystkie dzieciaki wcieliły się w jej rolę - wzajemnie się opatrywały. Bandażowanie było nie lada wyzwaniem, ale Nasi podopieczni poradzili sobie z nim znakomicie. Po ciężkiej pracy cała ,,ekipa ratownicza’' mogła pobawić się w pielęgniarkę lub pielęgniarza, ponieważ Nasz gość przyniósł ze sobą fartuch i czepek, a także najpotrzebniejszy sprzęt lekarski.
Bardzo dziękujemy pani Darii za ciekawe zajęcia i poświęcony czas. Dzięki Pani dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić swoją wiedzę.

M. Tykałowicz

Galeria zdjęć

Wojtuś bandażuje rękę Bianci. Szymcio z grupy ,,Motylki'' bandażuje nogę Wiktorii. Ala i Wojtuś. Amelka i Zuzia. Bianka ćwiczy bandażowanie na nodze Mai. Biedronki z pielęgniarką. Grupowe zdjęcie ,,Motylków'' z Panią pielęgniarką. IMG20240319092447 IMG20240319092545 IMG20240319093902 IMG20240319094119 IMG20240319094358 IMG20240319094402 Krasnale1. Krasnale2. Krasnale3. Krasnale4. Krasnale5. Krasnale6. Dziewczynki bawią się akcesoriami pielęgniarki. Nadia opatruje nogę Bartka. Oliwia w przebraniu pielęgniarki robi zastrzyk Mai. Pani pielęgniarka mierzy ciśnienie Nadii. Spotkanie z pielęgniarką. Wojtuś, Marcel i Olek. Wojtuś bandażuje rękę Biance. Zuzia i Amelka.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności