Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Ocena 0/5

W czwartek, 1 września o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023. 

W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice najmłodszych dzieci. 

Dla całej społeczności szkolnej było to również otwarcie nowego etapu w historii szkoły. Na stanowisko nowego Dyrektora szkoły powołano Panią Marzenę Kowalską.

Uroczystego powitania nowej Pani Dyrektor dokonali m.in.: Pan Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik, Dyrektor Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli w Lelisie Pan Andrzej Przeradzki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Błaszczyńska. Wszyscy goście życzyli nowej Pani Dyrektor wielu sukcesów zawodowych, cierpliwości i wyrozumiałości dla pracowników i uczniów oraz satysfakcji z pełnionych obowiązków.

Następnie Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z rodzicami, całe grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. W swoim przemówieniu zwróciła się do uczniów życząc im, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać zdolności, zainteresowania i pasje. Pani Dyrektor życzyła również wszystkim uczniom sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz satysfakcji z osiąganych wyników, a nauczycielom radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów zawodowych. Ze szczególną życzliwością powitała najmłodszych - uczniów klasy „0”rozpoczynających wspaniałą przygodę edukacyjną.

Nie zabrakło także nawiązania do tragicznych wydarzeń 1 września 1939r. Wybuch II wojny uczczono minutą ciszy oddając hołd poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie zostali zapoznani z organizacją nowego roku szkolnego. 

Katarzyna Ziemiecka, Ewa Napiórkowska

Galeria zdjęć

Wójt gminy Lelis, Pan Stefan Prusik, Dyrektor ZASziP-u Pan Andrzej Przeradzki i dyrekcja szkoły na uroczystości Poczet flagowy szkoły podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor Marzena Kowalska przemawia do uczniów i rodziców Pani Justyna Nalewajk wręcza okolicznościowe balony swoim przedszkolakom Wójt gminy Lelis, Pan Stefan Prusik wręcza kwiaty Pani Dyrektor Marzenie Kowalskiej Wspólne zdjęcie wójta gminy Lelis, dyrektora ZASiP-u oraz Rady Pedagogicznej SP w Łęgu Przedmiejskim
powrót do kategorii
Poprzedni
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności