Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Spotkanie uczniów klas I-III z Kapitanem Michałem Korzenieckim

Ocena 0/5

W związku ze świętami majowymi  gościliśmy w  naszej szkole  niezwykłego gościa, Pana Kapitana Wojska Polskiego – Michała Korzenieckiego. Pan kapitan przybliżył dzieciom klas I-III historię świąt majowych oraz przypomniał symbole narodowe, ich historię i jak z szacunkiem się do nich odnosić. Jednak ciekawość uczniów zdecydowanie skierowała się na pracę, jaką wykonuje żołnierz.

Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Uczniowie dowiedzieli się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa i zadawały wiele pytań.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni panu Kapitanowi Michałowi Korzenieckiemu, że znalazł czas i odwiedził naszych uczniów dzieląc się z nimi swoją wiedzą. Wizyta ta na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych uczniów. Może któryś z chłopców pójdzie w ślady naszego gościa i podejmie pracę na rzecz naszego kraju, dbając o jego bezpieczeństwo?

Galeria zdjęć

Zdjecie1 Zdjecie2 Zdjecie3
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności