Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Warsztaty z ratownictwa medycznego

Ocena 0/5

5 czerwca 2024 r. nasze przedszkole odwiedził absolwent Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim Bartłomiej Kowalski wraz z kolegami. Chłopcy przyjechali z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce o profilu Technik Programista. W ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa realizowali projekt pt. „Uczę się i nauczam innych”. Chłopcy przedstawili  naszym przedszkolakom podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. W sposób bardzo zrozumiały pokazali dzieciom na fantomie proces resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się podczas skaleczenia, złamania czy krwotoku. Atrakcją dla dzieci było to, że mogli później samodzielnie bandażować ręce i nogi sobie nawzajem. Chłopcy utrwalili również przedszkolakom podstawowe numery alarmowe.

Bartkowi i jego kolegom dziękujemy, że zapewnili naszym dzieciom tak ciekawe warsztaty, z których na pewno dużo zapamiętają i wykorzystają w miarę swoich możliwości.

K. Woźniak

 

 

Galeria zdjęć

20240605_112407 20240605_112410 20240605_113613 20240605_115411 IMG20240605114417 IMG20240605114924
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności