Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Wybory szkolne na Rzecznika Praw Ucznia

Ocena 0/5

Uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele w dniu 05.03.2024 r. wybierali szkolnego Rzecznika Praw Ucznia. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwał Samorząd Uczniowski. W komisji wyborczej zasiadli: Julian Wiski kl. IV, Dorota Nalewajk kl. VIII, Katarzyna Karczewska kl. VIII oraz Katarzyna Nalewajk kl. VIII. Frekwencja wyborcza wyniosła 89,90%.  Spośród kilku kandydatów uczniów i nauczycieli na stanowisko RPU, na dwuletnią kadencję, społeczność szkolna wybrała Pana Artura Grzybowskiego.

Rzecznik Praw Ucznia rozpoczyna swoją funkcję w momencie ogłoszenia wyników wyborów, tj. od 07.03.2024 r. Ma on za zadanie wyjaśniać sprawy sporne, być negocjatorem i mediatorem, chronić prawa uczniów i wspomagać ich działania, udzielać porad dotyczących sposobów ochrony praw. W naszej szkole RPU będzie działał w oparciu o następujące dokumenty: Konstytucję RP, Powszechną Deklarację Praw Człowieka, Konwencję o Prawach Dziecka, Statut Szkoły.

Plakat Rzecznika Praw Ucznia, który wykonała uczennica klasy VII Zuzanna Laskowska, będzie symbolizował funkcję RPU na najbliższą kadencję.

Panu Arturowi Grzybowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy!                                     

Grażyna Szczubełek

Galeria zdjęć

Klasa V w kolejce po karty do głosowania Klasa VII w kolejce po karty do głosowania Komisja w składzie Julian W. Katarzyna N. Katarzyna K. Dorota N. podsumowuje wyniki wyborów Liczenie oddanych głosów Ostatnie wskazówki komisji dla uczniów klasy V Pełna dyscyplina wyborcza klasy VI w kolejce po karty do głosowania Pierwsze kroki klasy IV do samorządności Plakat promujący funkcję Rzecznika Praw Ucznia wykonany przez Zuzannę L. Zdjęcie na stronę wstępu do artykułu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności