Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Wycieczka do Lelisa na profilaktyczny spektakl teatralny „Wszechmocni w sieci”

Ocena 0/5

Uczniowie klas VII – VIII mieli okazję wyjechać w dniu 12 grudnia 2024 r. do Lelisa i wziąć udział w projekcie profilaktycznym realizowanym przez Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w ramach Projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod hasłem „Teatr z wizytą”. 

Młodzież oglądała spektakl teatralny o charakterze edukacyjnym, z zakresu profilaktyki uzależnień od Internetu i cyberprzemocy pod tytułem „Wszechmocni w sieci” wystawiany przez Teatr Kamienica z Warszawy. Muzyka w spektaklu była dostosowana do wieku uczniów a treść i przesłanie były zainspirowane prawdziwym życiem młodego człowieka, nastolatka. Sztuka poruszała bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazała konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy zaproponowali młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych. Podczas spektaklu aktorzy postawili młodzież zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonili do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań. Bo lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie - do czego może doprowadzić brutalność w świecie Internetu…

Na te wszystkie pytania młodzież najstarszych klas naszej szkoły otrzymała odpowiedź. 

Uczniowie Olga Duszak, Zuzanna Laskowska, Julia Domalewska i Cyprian Zyśk mieli okazję podzielić się z organizatorami swoimi przemyśleniami i wrażeniami udzielając odpowiedzi do kamery po wystawieniu sztuki. Przekaz spektaklu był bardzo mocny i wymowny, wywołał u wielu łzy.

Wypowiedzi uczniów będzie można znaleźć na stronie CK-BiS.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na spektakl CK-BiS w Lelisie! 

Grażyna Szczubełek

Galeria zdjęć

1 2 3
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności