Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Wycieczka do Lelisa na profilaktyczny spektakl teatralny

Ocena 0/5

Uczniowie klas VI – VIII mieli okazję wyjechać w dniu 16 listopada 2023 r. do Lelisa i wziąć udział w projekcie profilaktycznym realizowanym przez Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i Przemocy w Rodzinie.

Nasza młodzież oglądała spektakl teatralny o charakterze edukacyjnym z zakresu profilaktyki zdrowia pod tytułem „Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy”. 

Warstwa liryczna i muzyczna spektaklu od rocka, poprzez elementy muzyki filmowej po rap była dostosowana do wieku uczniów a treść i przesłanie były zainspirowane prawdziwym życiem młodego człowieka. Spektakl pokazał jak bardzo destrukcyjne są używki i brak wsparcia ze strony najbliższych.

Uczniowie uczestniczyli też w moderowanej dyskusji przedstawiciela Prewencji Policji KMP w Ostrołęce oraz zostali zapoznani z ogólnopolskim konkursem literacko- plastycznym pod hasłem „Biorąc odbierasz sobie życie”.

Grażyna Szczubełek

Galeria zdjęć

Edukacja przez Sztukę Główni aktorzy spektaklu Młodzież zapisuje na karteczkach swoje marzenia Przedstawiciel Prewencji Policji podczas dyskusji z młodzieżą Uczniowie na scenie z zadaniem aktorskim
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności