Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Żywa lekcja historii

Ocena 0/5

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w nietypowej lekcji historii ponieważ w szkole gościła  grupa rekonstrukcyjna, która przybliżyła  uczniom temat „Powstanie ’44 Bitwa o Polskę". Uczniowie mogli obejrzeć broń, mundury, granaty, maski przeciwgazowe z okresu II wojny światowej. Ogromną atrakcją była możliwość dotknięcia broni, przymierzenia munduru, założenia maski czy wcielenia się w rolę żołnierza lub sanitariuszki. Opowieści rekonstruktorów przeplatane improwizowanymi działaniami  potyczkowymi dały uczniom poczucie prawdziwej podróży w czasie. 

Grażyna Szczubełek

Galeria zdjęć

Omówienie zasady użycia maski przeciwgazowej Odtworzenie ataku powstańców warszawskich na niemieckich żołnierzy Przygotowania uczniów do odegrania scenki Przymiarki mundurów polskich i niemieckich Sanitariusze w akcji Uczennica kl VIII Gabriela K. odgrywa rolę powstańca Uczeń kl. V Wiktor Ł. ogrywa rolę młodego powstańca spieszącego z meldunkiem Uczniowie kl. VIII Patryk K., Sebastian P., Paweł G. Karol D. podczas musztry z bronią. Uczniowie podczas wydawania komend Wprowadzenie uczniów do temtu Powstanie Warszawskie Wyjaśnienie różnić pomiędzy powstańcem a żołnierzem niemieckim Zasady musztry
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności