Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

CZYSTE ŚRODOWISKO – NAJLEPSZE UZDROWISKO

Ocena 0/5

Kwiecień to miesiąc szczególny dla wszystkich miłośników przyrody i naszej planety, ponieważ 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wdrożyliśmy mnóstwo atrakcji i działań dla uczniów naszej szkoły. Odbyły się liczne konkursy: wiedzowe o tematyce przyrodniczej, fotograficzny, na ekologiczne przebranie, na najpiękniej udekorowane drzwi sali lekcyjnej.  Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Ostrołęka. Podsumowaniem działań była organizacja Przyrodniczych Stacji Naukowych dotyczących dwóch obszarów CZŁOWIEKA i PLANETY ZIEMI. Uczniowie mieli możliwość obserwacji mikroskopowych tkanek ludzkich, modelu budowy układów wewnętrznych człowieka, modelu skóry, ucha, oka, serca czy  szkieletu. Dzieci mogły zobaczyć teleskop, obserwować najbliższą okolicę przez lornetkę, zapoznać się z budową powierzchni Ziemi i układem planetarnym oraz pisać i rysować na suchościeralnych globusach. Mogły też zagrać w quiz budowa anatomiczna człowieka oraz obejrzeć film o Układzie Słonecznym.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu, nauczycielom i uczniom serdecznie  dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom konkursów i zachęcamy do wspólnego dbania o naszą planetę, nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok.

Organizatorzy: Anna Bieńkowska, Grażyna Szczubełek

Galeria zdjęć

20240425_093028 20240425_113601 20240508_083224 20240508_101647 20240508_101921 20240508_101944 20240508_102139 20240508_102353 20240508_105335 20240508_105354 20240508_105404 20240508_105454 20240508_105550 20240508_113254 20240508_121242
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności