Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Dbamy o naszą planetę z Kicią Kocią

Ocena 0/5

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne inspirowane książką „Kicia Kocia – co  z tymi śmieciami?”. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód Kici Koci i rozmawiały o tym, dlaczego segregowanie odpadów jest tak ważne dla naszej planety. Najwięcej emocji wzbudziło „Wyzwanie – segregowanie”. W sali ukryte zostały różne odpady, a zadaniem przedszkolaków było ich odnalezienie i wrzucenie do odpowiednich pojemników. Dzieci świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem papieru, plastiku, szkła i bioodpadów. Nie zabrakło również aktywności plastycznych i ruchowych. Podczas zabawy ruchowej dzieci utrwalały zasady segregacji poprzez ruch i wspólne działania. To był dzień pełen dobrej zabawy, ale także ważnych rozmów o dbaniu o środowisko. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się, że nawet małe codzienne działania mogą mieć wielki wpływ na naszą planetę.

Wychowawcy grupy

Galeria zdjęć

IMG_7707 IMG_7708 IMG_7711 IMG_7768 IMG_7770 IMG_7772 IMG_7773 IMG_7782 IMG_7794
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności