Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

Wielka podróż ,,Małych Żabek’’

Ocena 0/5

18 maja najmłodsze przedszkolaki ruszyły na wycieczkę. Pierwszym punktem podróży było Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. I uwaga, musimy się pochwalić, ponieważ jesteśmy pierwszą grupą 3-latków, która odwiedziła muzeum. Nasi podopieczni obejrzeli wszystkie stałe wystawy muzeum, a na koniec zeszli do zabytkowej piwnicy z połowy XVI w., żeby zobaczyć najstarsze mury w Ostrołęce. Kolejna, bardzo wyczekiwana atrakcja to Kreatywne Centrum Zabawy Hoopla w Klocki, gdzie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych oraz bawiły się różnymi rodzajami klocków. Ostatni gwóźdź programu to oczywiście posiłek w restauracji McDonald’s, obowiązkowy podczas każdej wycieczki.

M. Tykałowicz

 

Galeria zdjęć

Antek i Dagmara ozdabiają kubki. Dzieci budują dom z plastikowych klocków. Dzieci oglądają wystawę „Ostrołęka. 6 x Narew”. Dzieci zwiedzają zabytkowe piwnice Muzeum. Franek i Igor w drodze do Ostrołęki. Grupa Żabki ogląda dawne stroje kurpiowskie. Jagoda gra na diablich skrzypcach. Justyna i Michał grają w gry logiczne. Kalina i Jagoda w autokarze. Kalina ogląda zabytkowe instrumenty. Nikola i Michał malują kubki. Przedszkolaki bawią się piankowymi puzzlami. Przedszkolaki oglądają wystawę stałą poświęconą wycinankom kurpiowskim. Przedszkolaki podziwiają najstarsze mury w Ostrołęce. Przedszkolaki poznają zasady obowiązujące w Muzeum. Żabki oglądają przedmioty użytku codziennego  dawnych Kurpi.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności