Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

"Witaj majowa jutrzenko"

Ocena 0/5

,,Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem”(Cycero)

4 maja miała miejsce uroczysta akademia 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. 

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem 4 zwrotek Hymnu narodowego. W słowno-muzycznej części artystycznej uczniowie kl. 3, 6 i 8 przypomnieli  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 maja. Klasa 4 zaśpiewała "Mazurka 3 maja", "Polską flagę" a Martyna z kl. 6 pieśń "Pamięć w nas".

Akademię przygotowali Katarzyna Ziemiecka i Artur Grzybowski

Artur Grzybowski

Galeria zdjęć

Bartek z kl. 8 w roli króla, Łukasz i Mateusz z kl. 8 w roli posłów Dziewczynki odziału 0 z białymi i czerwonymi kwiatami Eliza i Zuzia z kl. 8 prowadzą uroczystość rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Gabrysia z kl. 8 deklamuje wiersz Julian z kl. 3 oraz uczniowie kl. 8 i 6 podczas uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Martyna z kl. 6 śpiewa pieśń Pamięć w nas Poczet flagowy szkoły na uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Uczniowie kl. 4 śpiewają pieśń Witaj majowa jutrzenko Uczniowie szkoły śpiewają hymn państwowy Zuzia z kl. 6 deklamuje wiersz
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności