Logo Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim

,,Wyzwania Teodora'' zakończone sukcesem

Ocena 0/5

 

Grupa ,,Żabki’’ zdobyła ostatnią odznakę ,,Antynudka ‘’ i oficjalnie zakończyła Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Wyzwania Teodora’’, realizowany od października 2022 r. do maja 2023 r. Według ,, Żabek’’ sposobem na nudę okazały się doświadczenia chemiczne. Zachwyt i ekscytacja na przemian malowały się na twarzach dzieci podczas reakcji chemicznych, których sami byli sprawcami.  Głównym celem projektu było wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie maluchom, że o własny rozwój należy dbać już od najmłodszych lat,  natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być dla nich kreatywnym wyzwaniem.  Zadania wykonywane przez przedszkolaki dawały im mnóstwo pozytywnej energii, a każda zdobyta odznaka wiele radości i satysfakcji.  

M. Tykałowicz

 

Galeria zdjęć

Tymon przygotowuje składniki potrzebne do doświadczenia. Antek przygotowuje się do przeprowadzenia doświadczenia. Dagmara wrzuca tabletkę musującą do naczynia. Dzieci podziwiają wypływającą pianę z roztworu. Kalina dolewa octu do naczynia. Kornelia miesza zielony barwnik. Kuba wlewa wodę do szklanego naczynia. Leon odmierza łyżkę sody oczyszczonej. Leonard miesza roztwór. Liliana dodaje czerwonego barwnika. Maja rozkłada na talerzu kolorowe cukierki. Maja wkłada do szklanki chusteczkę. Marcel wlewa ocet. Michał wsypuje do naczynia łyżeczkę kwasku cytrynowego. Nelia miesza czerwony roztwór. Nikola wlewa ocet. Patrycja odmierza łyżkę sody.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności